Güvenlik Kartları

GÜVENLİK KARTI

Güvenlik kartları PCI portundan bilgisayara takılır. Bilgisayar açıkken yapılan tüm değişikliklerin, bilgisayar kapandığında iptal edilmesini sağlar. Okullardaki bilgisayar sınıfları ve internet kafe gibi mekanlarda oldukça fayda sağlamakta olup, bilgisayarın sistem dosyalarında meydana gelen hataları ya da bir virüsten kaynaklanan zararları engelleyebilmektedir.

Güvenlik kartının aktif olduğu bir bilgisayarda genelde işletim sisteminin kurulu olduğu C sürücüsü korumaya alınır. Kullanıcıların yaptığı ayarlar ve C sürücüsüne kaydettiği veriler, bilgisayar kapandığında silinir.

Güvenlik kartı koruması istendiğinde devre dışı bırakılarak, bilgisayarda değişiklikler yapılabilir.

Güvenlik kartı takılı bir bilgisayara format atılıp tekrar işletim sistemi kurulmak istendiğinde sorun yaşanabilir. Bu yüzden format işleminden önce güvenlik kartı sökülmeli, işletim sistemi kurulduktan sonra tekrar takılmalıdır.

Güvenlik Kartı Yerine Yazılım da Kullanılabilir!

Benzer korumayı güvenlik kartına ihtiyaç kalmadan sağlayan yazılımlar da vardır. Bunlardan en bilineni DeepFreeze isimli programdır.

DeepFreeze programı bilgisayara kurularak istenilen harddisk sürücüleri koruma altına alınabilir. Gerektiğinde koruma kaldırılarak istenilen değişiklikler yapılabilir.

Program kullanmanın daha pratik bir yol olduğu söylenebilir.

güvenlik kartı nedir, güvenlik kartı ne işe yarar, güvenlik kartının avantajları faydaları, deepfreeze korumayı kaldırma, deepfreeze nasıl kullanılır

KONU İLE İLGİLİ ÖRNEKLER

Bu konu ile ilgili örnek bulunmamaktadır.YORUMLAR
6431  kez okundu.

Online Kullanıcı Sayısı 1058