MEB Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi - 2017

E-Müfredat

25.08.2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi 2018 yılının başından itibaren tüm eğitim kurumlarında uygulanmaya başlayacaktır. 

e-mufredat.meb.gov.tr adresinden ulaşılacak olan sistemde her kullanıcı, görevi ve yetkisi çerçevesinde işlemler gerçekleştirebilecektir. 

E-müfredat (e-zümre, e-kurul) sistemini tam olarak anlayabilmek için, bu konuda yayınlanan yönergeyi çok iyi anlamak gerekmektedir.

Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesini word dosyası, pdf dosyası veya orjinal hali ile indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Not: Meb'in yayınladığı pdf dosyası, tarafımdan Word programında tekrar yazılarak ve düzenlenerek yukarıdaki dosyalar oluşturulmuştur. Hata ihtimaline karşı dosyanın orjinal hali de yukarıda mevcuttur. Word dosyası olarak düzenlememdeki amaç, önemli yerleri işaretlemek ve not almayı kolaylaştırmaktır.

Yönergenin eklerinde Eğitim Kurulları Toplantı Takvimi ve Zümrelerin Toplantı Takvimi bulunmaktadır.

Yönergedeki en önemli maddelerden biri;

Madde 9 - (3) Olağanüstü durumlar dışında öğretmenler kurulu; Eğitim Kurullarının Toplantı Takvimi'nde (EK-1) belirtilen zaman dilimleri içinde konuyla ilgili hazırlanacak ve kurul üyelerine toplantı öncesi e- Kurul ve Zümre Modülü üzerinden duyurulacak gündem ile toplanır. Gündemin bir örneği ayrıca öğretmenler odasına asılır. Toplantıların tarihi, yeri ve gündemi en az 5 gün önceden ilgililere yazılı olarak gerektiğinde e-posta ve/veya bilişim araçlarıyla da duyurulur.

Buna göre kurul başkanı e-müfredat sistemi üzerinden kurul tarihi, gündem maddeleri ve katılımcı bilgilerini, toplantı tarihinden en az 5 gün önce belirleyecektir. Başkanın girişi ardından katılımcılar SMS ve E-Posta ile bilgilendirilecektir.

Katılımcılar kendi TC Numaraları ve Mebbis şifreleri ile sisteme girerek, toplantıya katılıp katılmayacaklarını işaretleyecek, ayrıca gündem maddelerini kabul veya red edebilecek ve farklı gündem maddeleri ekleyebilecektir. Katılımcıların oylaması sonucunda %51 onay alan maddeler toplantıda görüşülecektir.

Belirtilen tarihte toplantı gerçekleştirilip, toplantı esnasında alınan kararlar Kurul başkanı tarafından sisteme kaydedilecektir.

Toplantı sonrasında katılımcılar tekrar sisteme girerek alınan kararları onaylayacak veya reddedecektir.

Zümre toplantıları da aynı şekilde gerçekleştirilecektir.

Ayrıca yıllık planlar da her ders ve sınıf için sistem üzerinde oluşturulacaktır. Öğretmen sınıfın durumuna göre kazanımlara ait süreyi belirleyebilecektir.

meb eğitim kurulları ve zümreleri yönergesi word, word, pdf, düzenlenebilir, indir, e-müfredat kullanımı, e zümre, 2017 zümre yönergesi, 2017 kurul zümre yönergesi

KONU İLE İLGİLİ ÖRNEKLER

Bu konu ile ilgili örnek bulunmamaktadır.YORUMLAR
7030  kez okundu.

Online Kullanıcı Sayısı 1229MEB-Eğitim-Kurulları-ve-Zümreleri-Yönergesi-2017