Sitenize Like Butonu Ekleme

Sitenize Beğen Butonu Ekleme

Web sitenizin kullanıcı etkileşimini artırmak için, sayfanızla uyumlu bir facebook sayfası oluşturabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılara sosyal ağ üzerinden de sitenize ulaşma imkanı verebilirsiniz.

Ayrıca web sitenizin sayfalarına beğen ve paylaş butonları yerleştirerek, ziyaretçilerin facebook sayfanızı beğenmelerini hatta paylaşarak başka kullanıcılara önermelerini sağlayabilirsiniz.

Bunun için öncelikle Facebookta yöneticisi olduğunuz bir sayfa oluşturun.

Bu Facebook sayfasında sitenizde bulunan içeriklerden bir kısmını veya tamamını paylaşabilirsiniz. Ancak önerimiz konuların başlıklarının veya özetlerinin burada paylaşılıp, konunun tamamı için web sitenize yönlendirmenizdir.

Facebook üzerinden listenizde ekli kişilere sayfanızı beğenmeleri için davet gönderebilirsiniz. Sayfanızı beğenen kişi sayısı arttıkça, insanların sitenize olan güveni de artacaktır.

Web sitenize kullanıcılar için beğen ve paylaş butonu yerleştirmek için, aşağıdaki adrese giderek buradaki bilgileri (facebook sayfanızın adresini, genişlik vb..) kendinize uyarlayın ve "Kodu Al (Get Code)" butonuna tıklayın.

Açılan pencerede iki ayrı kod bloğu göreceksiniz. Birinci kısmı sayfanızda tercihen body etiketinin hemen ardına yapıştırın. İkinci kod bloğunu ise beğen ve paylaş butonlarının görünmesini istediğiniz yere yapıştırın.

Sitenize Like Box (Page Plugin) Ekleme

Web sitenizde, Facebook sayfanız ile ilgili daha fazla etkileşim yaratmak için, Like butonu yerine Page Plugin (eski adıyla Like Box) yerleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki adrese girip, buradaki bilgileri kendinize uyarlayın. "Get Code" butonuna tıklayarak kodu alın ve web sayfalarınızda gerekli yerlere yapıştırın.

Page Plugin (Like Box)  eklentisinin genişlik ve yerleşim ayarlarını yaptıktan sonra facebok sayfanız ile ilgili şunlardan istediklerinizin gösterilmesini sağlayabilirsiniz:

  • Facebook sayfanızın başlığı,
  • Kapak resmi,
  • Sayfayı beğenen kişilerin profil resimleri,
  • Sayfada paylaşılan gönderiler
sitenize facebook beğen butonu ekleme, facebook paylaş butonu ekleme, like button ile like box farkı, web sayfanıza beğen paylaş butonu ekleme

KONU İLE İLGİLİ ÖRNEKLER

Bu konu ile ilgili örnek bulunmamaktadır.YORUMLAR
9373  kez okundu.

Online Kullanıcı Sayısı 696sitenize-like-butonu-ekleme